Strona główna Wywiady „WOŚP 29”Wywiad z Prezesem Stowarzyszenia Nasza Gmina Głogów Małopolski- Władysławem Mikołajczykiem.

„WOŚP 29”Wywiad z Prezesem Stowarzyszenia Nasza Gmina Głogów Małopolski- Władysławem Mikołajczykiem.

856
0

Witam serdecznie!

Stowarzyszenie Nasza Gmina Głogów Małopolski pod Pana przewodnictwem bierze po raz  pierwszy udział w akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, co Pana do tego skłoniło?

Tak, pierwszy raz przyłączyliśmy się aktywnie do akcji WOŚP – mówi W. Mikołajczyk. Nie ma chyba bardziej bezinteresownej chęci niesienia pomocy jak właśnie akcje WOŚP. Przez te wszystkie lata gdy „grała Orkiestra”każdy z nas wspierał tą szlachetną akcje wrzucając datek do puszki i z roku na rok widać było że stać Nas jako Naród  na wiele aktów dobroci i hojności. Rok 2020r., przyniósł wiele zmian przez panującą pandemię. Wydaje się, że Orkiestra w obecnym roku ma przez to szczególne znaczenie, ale też wymaga włączenia się jeszcze bardziej aktywnie w jej szeregi. Prawda taka, że zawsze mentalnie i finansowo wpierałem dotychczas takie działania i akcje.  Tym bardziej nie wyobrażałem sobie inaczej , żeby Stowarzyszenie Nasza Gmina Głogów Małopolski, które powstało na rzecz i dla mieszkańców Gminy Głogów Małopolski w takim czasie było obojętne. Przyłączenie się do akcji Gramy Razem WOŚP 29 było oczywiste.

W jaki sposób Stowarzyszenie przyłączyło się do zbiórki funduszy na rzecz WOŚP?

Cóż, standardowo i na obecne nasze możliwości, ale we współpracy z licznymi Naszymi przyjaciółmi rozstawiliśmy nasze puszki w obiektach usługowych jak Watkem, hurtownia materiałów budowlanych Agmar  Cukierni Liszcz sklepach  GS  aptekach   i innych. Prowadzimy licytacje licznych gadżetów jak koszulki, sprzęt sportowy, kalendarze na ALLEGRO WOŚP również poprzez stronę Stowarzyszenia. Tak więc wiele się dzieje.

Coś ciekawego można wylicytować?

Zdecydowanie tak!

Mamy na licytacji koszulkę Jakuba Błaszczykowskiego z dedykacją- bądź co bądź najlepszego skrzydłowego Euro 2016 i muszę powiedzieć że cieszy się ta licytacja bardzo dużym zainteresowaniem.

Mamy kimono Mistrzyni Świata w Karate tradycyjnym Marty Niewczas.

Mamy koszulki siatkarzy Asseco Resovii Rzeszów z autografami oraz siatkarek KS DevelopRes Rzeszów z autografami całej drużyny i sztabu trenerskiego.

Mamy autografy ze zdjęciem Kamila Stocha i Dawida Kubackiego, wraz ze smyczą i indyfikatorem Dawida Kubackiego z zawodów w Kulm 2020

Mamy również Piłkę z podpisami zawodników LKS Glogovia i torbę z herbem klubu

Na licytacji znajdują się też Ser szwajcarski wraz z culerem, bon na pizzę, bon na sushi czyli tak zwane rarytasy.

Mamy również Pismo Święto Stary i Nowy Testament czyli coś dla wzmocnienia duchowego.

Mamy również piłki do siatkówki, koszykówki, piłki nożnej – cały zestaw, oraz inne ciekawe – moim zdaniem- gadżety warte uwagi.

Wszystkie aukcje można znaleźć  pod tym linkiem https://strefainfog.pl/aukcje-wosp/

O wow! Dużo tego. Jak udało się zorganizować tyle ciekawych rzeczy?

To zasługa Naszych Przyjaciół, którzy na co dzień wspierają Nasze Stowarzyszenie i nie przeszli obojętnie na naszą prośbę o przyłączenie się do akcji WOŚP, mówię tutaj między innymi o Dariuszu i Agacie Polak, Mieczysławie Doskoczu , firmach Foto -Hurt, Rachmik, Hotelu Cztery Pory Roku i wielu innych darczyńców pozostających anonimowych.

Faktycznie, z trzech, czterech rzeczy okazało się że mamy całkiem niezły wachlarz licytacji.

Muszę powiedzieć, że nie potrafię tylko w kilku słowach wyrazić swojej wdzięczności za dobre chęci i gesty dobrej woli. Po prostu dziękuję za Wasze Serce!!

Mówi Pan, że wiele osób przyłączyło się do akcji WOŚP, w którym uczestniczy Stowarzyszenie Nasza Gmina Głogów Małopolski czy oznacza to, że Stowarzyszenie zyskuje na popularności?

Z pewnością widzimy coraz większe zainteresowanie działalnością Naszego Stowarzyszenia. Liczę , że będzie Nas coraz więcej. Mamy trudny czas w obliczu panującej pandemii. Trudniej organizować akcje, zebrania w większym gronie są kłopotliwe, z uwagi na dystans społeczny, ale tak będziemy chcieli jeszcze w tym roku coś zorganizować dla członków i przyjaciół Stowarzyszenia, może uda się latem bądź wczesną jesienią.

Co może Pan powiedzieć o nazwijmy to pewnym „ataku” na Sztab WOŚP Stowarzyszenia Nasza Gmina Głogów Małopolski, ze strony „Rozwoju Głogowa Mieszkańcy” i przekazywanie dezinformacji o udziale Stowarzyszenia na Finale WOŚP w dniu jutrzejszym?

Sztab   WOŚP LKJ Zabajka wspólnie ze Stowarzyszeniem Rozwój Głogowa Mieszkańcy dopuszczali się notorycznych ataków na nasz  sztab siali zamęt i dezinformacje np  ze planujemy kwestę na ulicach miasta co jest niezgodne z prawdą   posunęli się nawet do tak ohydnej rzeczy jaką był donos do fundacji WOŚP osoba z fundacji powiedziała ze  pierwszy raz w historii się z czymś takim spotyka.

Dziwię się, że przy tak pięknej akcji jak WOŚP , „Rozwój Głogowa Mieszkańcy” uprawiają taką nagonkę, jakby szykowali się do wyborów.

Jest to po prostu smutne, że jednoczymy się wszyscy, żeby jak najmocniej wesprzeć akcję WOŚP, że jest to akcja wzajemnej życzliwości,  a tutaj takie nieprzyjemne sytuacje i czysta zawiść. Ale ludzie to sami ocenią.

Zatem jak będzie wyglądał dzień Finału WOŚP  w sztabie Stowarzyszenia Nasza Gmina Głogów Małopolski?

Tak jak zapewne we wszystkich sztabach. Będziemy wystawiać puszki w obrębie naszego sztabu i tym sposobem prowadzić zbiórkę na rzecz WOŚP. Będziemy zachęcać do licytacji elektronicznie. Będziemy aktywni na portalach społecznościowych. Mam nadzieję, że dzień finału będzie szczególnie obfity w zaangażowanie. Chcę dodatkowo powiedzieć że licytacje na Allegro WOŚP nie kończą się w dniu jutrzejszym ale będą trwać do 10 lutego więc zachęcam gorąco do dołączenia się do nich.

Finał Gramy Razem WOŚP już jutro jak Pan uważa jaką kwotę uda się Wam zebrać, liczy Pan na zaskoczenie?

To nie ma znaczenia tak naprawdę ile uda się Nam zebrać.  W tej akcji liczy się dobre serce i dobra wola. Wiadomo, że wynik zbiórki niezależnie jaki będzie, cieszył będzie tak samo. Bierzemy udział dla wyższych celów, dla dzieciaków, a więc liczy się życzliwość i chęć pomocy. To nasz pierwszy udział w akcji ale z pewnością nie ostatni. Jestem zadowolony z tego, że mimo tych niepewnych czasów nie zawiedli nas Nasi przyjaciele i za ich gest i hojność składam jeszcze raz ogromne podziękowania. Składam też podziękowania dla wszystkich ludzi, którzy wsparli swoją złotówką nasze puszki, za hojność i dobre słowo.

Dziękuję za rozmowę i życzę powodzenia na Finale Orkiestry.

Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję za każdy odzew i każde wsparcie.

Poprzedni artykułSpotkanie Kolędowe godz 14 00
Następny artykułWywiad z Panem Mirosławem Szalachą właścicielem firmy Foto Hurt.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj