Strona główna Wywiady Władysław Mikołajczyk właściwy człowiek na właściwym miejscu.

Władysław Mikołajczyk właściwy człowiek na właściwym miejscu.

537
0

Na nowo powstałym Osiedlu bloków w Łańcucie odbyło się pierwsze zebranie mieszkańców na którym to powołana została Wspólnota Mieszkaniowa o szumnej nazwie  „Wspólnota Mieszkaniowa Grunwald”, której zadaniem jest  dbanie o sprawy lokatorów oraz przestrzeganie ustalonych zasad współżycia mieszańców.

Nadmieniam, że Osiedle to zostało zbudowane przez firmę Maxbudowa. Osiedle jest częściowe oddane do użytkowania ponieważ prowadzona jrest budowa następnych budynków. Całość Osiedla liczyła będzie 150 mieszkań. Nowo powstała Wspólnota zarządzana będzie  przez firmę Energosieci Podkarpacie, a na stanowisko  Zarządcy został powołany Władysław Mikołajczyk, Prezes Firmy Energosieci Podkarpacie. Osoba ta jest w pełni przygotowana do pełnienia tej roli. Posiada ona uprawnienia do zarządzania  jak i obrotu nieruchomościami- honorowane w całej Europie – mówi Władysław Mikołajczyk , pokazując Nam dokument z nadania licencji na Zarządzanie i Obrotu Nieruchomościami.

W najbliższym czasie osoby, które na poważnie chcą działać w branży obrotu  i zarządzania nieruchomościami będą musiały posiadać takie właśnie . uprawnienia Powiedzmy dla przekładu

Spółka taka jak TBS Głogów Małopolski, będzie musiała mieć takiego człowieka z uprawnieniami  czy licencją.

Jak zdobywa się takie uprawnienia?

Proste a zarazem czasochłonne, bo przez pół roku uczęszcza się na , wykłady po czym zdaje sie egzamin pisemny i ustny  podobnie  jak zdaje się do rad nadzorczych spółek. było to nielada wyzwanie, bo trzeba było wygospodarować trochę czasu  i zakończyć to efektem dodatnim (czyli zdać egzamin), a nie jest to takie łatwe przez  multum obowiązków, ale uważam że warto było.

Widzę że ciągle się Pan rozwija?

Tak , nie lubię stać w miejscu . Lubię poznawać nowe rzeczy , stawiać sobie nowe cele, podejmować nowe łatwe bądź te trudne wyzwania.

Wiele już obiektów zostało już wybudowane przez Pańską firmę, czy zawsze były tworzone wspólnoty mieszkaniowe?

Przy budownictwie wielorodzinnym jest to z klucza prawa, ponieważ budynek  który ma więcej mieszkań niż dwa musi mieć osobę zarządzającą powstaje wtedy tak zwana duża wspólnota  i tam powoływany jest zarządca wybrany przez mieszkańców, dokładnie tak jak miało to miejsce w Łańcucie przy Wspólnocie Mieszkaniowej Grunwald.

Natomiast w budownictwie jednorodzinnym dwu lokalowym powstaje tzw Mała Wspólnota, zarządzana najczęściej przez  któregoś z mieszkańców ( właścicieli tych lokali).

Podsumowując Ja jestem zwolennikiem przy dużych wspólnotach  takiego rozwiązania, aby decydujący głos mieli lokatorzy, bo nikt tak jak oni nie zna ich potrzeb i problemów , sami wiedzą najlepiej co potrzeba zrobić w danym momencie, uważam to za bardzo optymalne.

Rozwiązanie optymalne czy idealne?

Nie wiem czy idealne, ale najbardziej sensowne, mamy tu jasno określone prawa i obowiązki zarówno zarządcy jak i lokatorów i jeśli każda ze stron będzie tego przestrzegać to nie będzie żadnych problemów z zarządzaniem.

Trudne jest zarządzanie takim projektem jak wspólnota mieszkaniowa?

Wie Pan nie ma rzeczy prostych ale moim zdaniem  nie ma rzeczy niemożliwych  fakt faktem ile osób tyle charakterów, ale myślę że radzę sobie nie najgorzej

Nowy Rok nowe wyzwania?

Na pewno tak nowe wyzwania budowy i projekty i nowe wspólnoty. Z tej właśnie okazji chciałbym Panu i wszystkim mieszkańcom Naszej Gminy i Miasta Głogów Małopolski najlepsze życzenia żeby ten nadchodzący Rok był dobrym rokiem, aby każdy z Nas miał powody do zadowolenia , a przede wszystkim życzę wszystkim zdrowia.

Dziękuję za rozmowę

.

Poprzedni artykułMaxbudowa zakończenie roku z przytupem.
Następny artykułPaweł Baj Burmistrz Miasta i Gminy Głogów Małopolski przekazuje nam na aukcje swoje pióro licytuj! 30 WOŚP.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj