Jak sobie radzisz w tej smutnej rzeczywistości?
Od 8 marca nie miałem żadnego występu. Nie powiem, ile występów odwołano, albo przełożono, żeby nie było, że się żalę. Kiedy nie było wolno wychodzić, przestrzegaliśmy tego i nie wychodziliśmy z domu. Nawet, nie ze strachu, ale z szacunku dla swojego i innych, zdrowia!
Co robiłeś z rodziną w czasie obostrzeń?
W domu urządzaliśmy różne turnieje sportowe, mieliśmy zbiorowe oglądanie filmów familijnych i wszyscy stwierdziliśmy, że „Disneyowcy” są mistrzami. Rozgrywaliśmy małe „mistrzostwa świata” we wszystkich grach planszowych. Najlepszy jest… „Chińczyk” i „Trzy sekundy”.
Trzeba z dumą stwierdzić, że cała Polska zdała egzamin, choć trzeba przyznać, że te pustki w każdym miejscu kraju, były… przerażające!
Co czytasz?
Każde z naszej trójki, nadrobiło zaległości czytelnicze:
żona – „Tatuażysta z Auschwitz” i „Święty Jan Paweł 2”,
córka – „Ten obcy” i „Szatan z VII klasy”,
Ja – „Obywatel Jack” i „Gole wszechczasów”.
Dokąd pojechałeś, po zniesieniu zakazów?
Kiedy już było wolno, na pierwszy wyjazd udaliśmy się na urodziny… teściowej. Ponad 400 km. Przejechaliśmy szczęśliwi, jakbyśmy jechali na wakacje!
Czy masz poczucie, że coś nas omija?
Ten smutny jednak czas, nazwałem swoistym postem i wyjątkowymi rekolekcjami! Nic nas nie ominęło, nabraliśmy tylko większej pokory.
Gdybyś mógł coś zmienić w swoim życiu, to co by to było?
Na szczęście, nie mam zbyt długiej listy poprawek tego, co wcześniej zrobiłem! Młody człowiek ma „konstytucyjne” prawo do błędów.
Co jest dla Ciebie ważne w życiu?
Miłość,zdrowie,rodzina, uczciwość, pracowitość, publiczność i sport.
Marcin Daniec z żoną Dominiką i córką Wiktorią
Marcin Daniec urodził się w Wielopolu Skrzyńskim (Podkarpacie), tam ukończył Szkołę Podstawową nr 1, a następnie Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Ropczycach. Rok po zakończeniu liceum został absolwentem Studium Teatralnego we Wzdowie. W 1981 roku ukończył Akademię Wychowania Fizycznego w Krakowie i rozpoczął tam pracę jako pełnomocnik do spraw kulturalnych AWF.
W 1984 roku wraz z Krzysztofem Januszem założył kabaret „Takich Dwóch”. Od 1986 roku pracował w Krakowie w Akademickim Centrum Kultury „Alma-Art”, a następnie współpracował z kabaretami „Wały Jagiellońskie” i „Pod Egidą”. Od 1994 roku występuje samodzielnie. Dużą popularność zapewniły mu regularne występy w TVP2.
Wiosną 2010 roku (od marca do maja) prowadził program Hit Dekady emitowany w TVP 2, w każdym odcinku towarzyszyła mu inna prezenterka. W kwietniu i maju 2012 roku prowadził program Daniec z gwiazdami, czyli Euro Show emitowany w TVP 1. W show rolę jurorów/ekspertów odgrywali: Klaudia Carlos, Radosław Majdan i Robert Janowski.
Spośród wielu, najbardziej znane są jego cztery estradowe wcielenia:
Pan Ignacy (Profesor Ignacy) – w płaszczyku z darów, okularach z ubezpieczalni, sympatyczny, zagubiony szary obywatel z własną filozofią życiową.
Waldemar K. – rokujący nadzieję na resocjalizację cwaniaczek po „ośrodku rehabilitacji”.
Marcinek – duże dziecko.
Góral – z charakterystyczną swadą, z lekką nutą refleksji punktujący rzeczywistość gazda.
Małgoś. Jeszcze będzie normalnie. Jesteś cudna.
Cudny ten Marcin. Z wiekiem coraz fajniejszy, jak dobre wino.