Strona główna Wywiady Burmistrz Baj o tekście na portalu.

Burmistrz Baj o tekście na portalu.

837
0

Zapytaliśmy Pawła Baja, burmistrza Głogowa o tekst, który ukazał się na jednym z portali internetowych w sprawie spalarni śmieci we wsi Przewrotne. Oto jego odpowiedź:

W odpowiedzi na pytanie informuję, iż tekst zamieszczony na portalu, o którym Pani pisze, w mojej opinii jest nierzetelny i stronniczy. Dziennikarz opisuje sytuację, o której nie ma pełnej wiedzy – nigdy nie występował do urzędu o dokumenty w sprawie, nie pytała nas o stanowisko lub komentarz. Opisując sytuację powołuje się na anonimową osobę, cytuje wypowiedzi wyrwane z kontekstu. To świadczy o nierzetelności dziennikarskiej i braku profesjonalizmu. Trudno się do tego odnosić.

Jeszcze raz przypomnę moje stanowisko w tej sprawie.

„Spalarni w Przewrotnem nie będzie. Od samego początku mówiłem, że jestem przeciwny jej budowie. Nadal uważam, że zakład, który obecnie prowadząc swoją działalność nie radzi sobie z występującymi uciążliwościami dla mieszkańców (m.in. zapachowymi) nie może odpowiedzialnie zadeklarować, iż w sposób bezpieczny dla mieszkańców będzie prowadził spalarnię odpadów. Urząd Miejski w Głogowie Młp. przystąpił do opracowania negatywnej decyzji środowiskowej dla tej inwestycji. Równocześnie, na wniosek radnych: p. Józefa Zięby (Przewrotne) i p. Aleksandra Jurka (Styków), Rada Miejska przyjęła uchwałę o przystąpieniu do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenu m.in. wokół zakładu w Przewrotnem. 7 października br. przedstawiciele firmy Saria złożyli w urzędzie gminy wniosek o zawieszenie postepowania związanego z budową spalarni. Na tym etapie kończy się sprawa związana z budową spalarni w Przewrotnem. W maju br. firma Saria złożyła wniosek o wydanie decyzji środowiskowej dla kolejnej inwestycji – tym razem antyodorowej. Czyli takiej, która przynajmniej w założeniach, ma ograniczyć obecnie występujące dla mieszkańców uciążliwości zapachowe. Uważam ten kierunek działania zakładu za słuszny, żałuję tylko, że dopiero teraz firma Saria pochyla się nad tym problemem. Obecnie karta informacyjna o przedsięwzięciu jest badana przez instytucje do tego zobowiązane m.in. przez inspektora sanitarnego i regionalnego dyrektora ochrony środowiska. Wszyscy dobrze wiemy, a mieszkańcy Przewrotnego szczególnie, że Saria od wielu lat utrudnia życie zwykłym ludziom i odbiera Przewrotnemu szansę na rozwój. Szkoda tylko, że organy publiczne (Starosta Rzeszowski i Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska), które powinny bronić mieszkańców i środowiska przez uciążliwościami takiego zakładu jak Saria, robią tak niewiele lub są nieskuteczne”.

Z poważaniem

(-) Paweł Baj, Burmistrz Głogowa Małopolskiego

Poprzedni artykułTragiczny dzień dla kraju. Tragiczny dla Podkarpacia – przybyło 1274 osób z koronawirusem.
Następny artykułKoronawirus (Podkarpacie)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj