Strona główna Artyści i ich twórczość Brakuje mi kontaktu z widzem Rozmowa z Małgorzatą Pruchnik- Chołka, aktorką Teatru...

Brakuje mi kontaktu z widzem Rozmowa z Małgorzatą Pruchnik- Chołka, aktorką Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie .

752
0

Jak zawodowa aktorka, która co wieczór wychodzi na scenę radzi sobie w tych trudnych czasach bez sceny, bez publiczności.

Nie da się ukryć, że najbardziej brakuje mi kontaktu z żywym człowiekiem, sceny, tej energii, którą wymieniamy się z widzami podczas spektakli, czy koncertów. Tego nie zastąpią mi żadne, nawet najlepiej przygotowane spotkania on-line. Ale ten czas, jak każdy inny jest do wykorzystania. Obudził się we mnie pomysł na to, żeby wraz z moimi cudownymi muzykami stworzyć własną piosenkę. Tekst dostaliśmy od kolegi aktora i poety, a muzyka właśnie się rodzi. Ale więcej szczegółów zdradzę w swoim czasie.


Co porabiasz, jak mija Ci czas?

Staram się wykorzystywać ten czas na to, żeby pobyć wreszcie z sobą. Na to nikt z nas nie ma czasu, kiedy życie biegnie tym klasycznym tempem. Trzeba było nagle zwolnić i to jest bardzo dobre. W innym wypadku pewnie bym sobie na to nie pozwoliła, bo….nie byłoby czasu 🙂 Od początku nie czułam strachu o to, co będzie, bo czułam bardzo mocno gdzieś w duszy, że będzie po prostu dobrze. Zawsze jest, tylko nie trzeba się bać. Wciąż spotykam się z grupą młodzieży na zajęciach teatralnych w formie on-line. Nie przerwaliśmy pracy w Akademii Aktorskiej Artysta i to jest piękne, bo przetrwaliśmy jak jedna wielka rodzina 🙂 Poza tym, będąc w domu, ćwiczę fizycznie, nie przestaję też rozwijać umiejętności wokalnych, nadrabiam zaległości filmowe.

Jeżeli czytasz, to co? I co byś poleciła?

Czytam zwykle to, co po prostu do mnie przychodzi. Wtedy jest na to najlepszy czas. Skupiłam się ostatnio na serii wykładów pewnego mówcy i nauczyciela o nazwisku Matt Kahn.

Kiedy to wszystko minie, w jakich spektaklach będziemy Cię mogli zobaczyć na rzeszowskiej scenie?

Kiedy to wszystko minie….już w lipcu wracamy na próby do spektaklu „Wesołe kumoszki z Windsoru” Szekspira w reżyserii Pawła Aignera – premiera jeszcze w tym roku. Z niecierpliwym sercem czekam też na moje recitale z piosenkami Edith Piaf, które zagramy w Kolbuszowej jeszcze w czerwcu i w Sanoku 11 lipca, na co gorąco liczę i zapraszam! Nie mogę się już doczekać ?

Rozmawiała Monika Wilk

[contact-form-7 id=”435″ title=”Formularz 1″]

Poprzedni artykułAgencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wraca do Normalności.
Następny artykuł28 Maja 15 30 XXIII Sesja Rady Miejskiej w Głogowie Małopolskim

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj