Gmina Głogów Młp.
 

Wiosna, wiosna – c.d.

Wiosna omija nas szerokim łukiem. Mroźno, wietrznie i nieprzyjemnie, nawet psa człowiek nie wyrzuci na zewnątrz. Na szczęście, okres rui dobiegł chyba już końca. Psi amanci powrócili do swoich domów. Część z nich na pewno nie dożyła tego momentu, nikt ich też nie szuka. Ot, przepadł kundel bury.

U sąsiada będą na pewno szczeniaki, więc będzie można sobie wziąć jednego. Takie historie powtarzają się cyklicznie czyli tak, jak tego chce natura. Za parę miesięcy, znowu będziemy unikać stad biegających w amoku psów.
Sytuacja mogłaby wyglądać zdecydowanie lepiej, gdyby właściciele mieli świadomość tego, że ponoszą pełną odpowiedzialność za swojego czworonoga. Argument „ poszedł za suką”, nie jest żadnym argumentem, a świadczy jedynie o nieodpowiedzialności, głupocie a nawet o okrucieństwie wobec własnego zwierzaka.
Właściciel psa czy kota, nie powinien dopuszczać do niekontrolowanego rozmnażania się tych zwierząt. Skutecznym sposobem na wyeliminowanie problemu jest sterylizacja samic i kastracja samców.
Takie zabiegi wykonywane są przez wszystkie lecznice. W Głogowie również nie ma z tym najmniejszego problemu.
Zabiegi sterylizacji i kastracji są bezpieczne dla zwierzęcia, a bywają również sytuacje, że ratują mu życie. Przede wszystkim jednak, zapobiegają niekontrolowanemu rozmnażaniu i problemowi porzucania czy bestialskiego zabijania urodzonych szczeniąt czy kociąt.tworzenie i pozycjonowanie stron www