Strona główna BIP Wybory 2020.Cisza wyborcza.

Wybory 2020.Cisza wyborcza.

448
0

Od dzisiaj od północy trwa cisza wyborcza.Niedzielne głosowanie odbędzie się między pomiędzy godziną 7 rano a 21 wieczorem. 

Maseczka i limit miejsc

W przypadku osób, które zamierzają zagłosować osobiście w lokalu wyborczym, to muszą one pamiętać, że muszą przyjść do komisji z własną maseczką lub przyłbicą na twarzy. Nie trzeba mieć własnego długopisu.

W każdym lokalu będzie też dozownik z płynem do dezynfekcji.

Na pewno jednak potrzebny jest – jak w każdych wyborach – dowód tożsamości, na podstawie którego wyborca otrzyma kartę do głosownia.

– W lokalu może przebywać jeden wyborca na 4 metry kwadratowe. Lokale są różnej wielkości i może zdarzyć się, że będą kolejki do lokalu, a ludzie będą stali w odstępach i te kolejki mogą wydawać się długie – dłuższe niż w przypadku innych wyborów – mówi 

Cisza wyborcza

I jeszcze jedno. W piątek o północy zaczyna się cisza wyborcza, która potrwa do zakończenia głosowania. W tym czasie nie można prowadzić żadnej agitacji wyborczej. Dotyczy to nie tylko organizowania spotkań wyborczych, naklejania plakatów, ale też aktywności w internecie.

Każde zauważone złamanie ciszy wyborczej powinno zostać zgłoszone na policję.

Znak X

Prezydenta wybieramy, zaznaczając odpowiednią kratkę przy nazwisku kandydata. W kratce muszą się przecięć przynajmniej dwie linie. Najpewniejszym sposobem głosowania jest zrobienie znaku X w kratce.

Poprzedni artykułSesja Rady Miejskiej w Głogowie Małopolskim. Porządek obrad.
Następny artykułPapież robi porządki w polskim kościele, odsunięty biskup kaliski.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj