Strona główna Wiadomości Uwaga! Od soboty 3 października Rzeszów w żółtej strefie

Uwaga! Od soboty 3 października Rzeszów w żółtej strefie

418
0
wiadomości

Zwiększa się liczba zakażeń koronawirusem, także w naszym regionie, dlatego Rzeszów od jutra trafi do tzw. żółtej strefy. Do tej strefy zaliczono także powiat dębicki i mielecki. Ten komunikat ważny jest dla mieszkańców naszej gminy, którzy pracują lub uczą się w Rzeszowie.

Trzeba pamiętać, że  w strefie żółtej należy utrzymywać dystans 1,5 m w miejscach publicznych. Wesela i pogrzeby są ograniczone do maksymalnie stu osób. Na imprezach sportowych może być zajętych 25 procent miejsc, a na targach i kongresach na jednego uczestnika musi przypadać przynajmniej 4 mkw powierzchni.

Według zapowiedzi ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, w strefach żółtych ma być wprowadzony obowiązek zasłaniania ust i nosa w miejscach publicznych, czyli na ulicach, w autobusach, sklepach, urzędach.

 W związku z tą sytuacją prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc wystosował list do mieszkańców:

W związku z odnotowanym w ostatnim czasie znacznym wzrostem liczby zachorowań na Covid-19 w naszym mieście oraz w regionie, od 3 października br. miasto Rzeszów znajdzie się w tzw. „strefie żółtej”.

Zwracam się do Państwa z gorącym apelem o przestrzeganie wprowadzonych rygorów sanitarnych oraz rozważenie ograniczenia lub zawieszenia działań o charakterze nieobowiązkowym.

Zdając sobie sprawę z tego, że nadchodzący okres zwiększenia ograniczeń w różnych sferach życia społecznego przyniesie utrudnienia i niedogodności, proszę o zachowanie
w nadchodzących dniach dyscypliny, w szczególności w zakresie zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej, częstej dezynfekcji rąk oraz zachowania zasad społecznego dystansu.

Tylko wspólnym wysiłkiem wszystkich ludzi dobrej woli możemy ograniczyć skutki pandemii.

Pokażmy, że jesteśmy społeczeństwem odpowiedzialnym i dbamy o siebie nawzajem.

maf

Poprzedni artykułMonter filtrów powietrza ( samochodowych i AGD
Następny artykułXXVII Sesja w dniu 30 września 2020, godz. 13:00 w Miejsko Gminnym Domu Kultury w Głogowie Małopolskim Porządek obrad

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj