Strona główna Wiadomości Trochę ten wóz połataliśmy Ochotnicza Straż Pożarna w Głogowie Małopolskim prowadziła w...

Trochę ten wóz połataliśmy Ochotnicza Straż Pożarna w Głogowie Małopolskim prowadziła w serwisie zrzutka.pl zbiórkę pieniędzy na renowację wysłużonego samochodu gaśniczego. Zebrano 1550 zł.

1058
1

– Potrzebowaliśmy około 4 tys. zł. Nie udało się takiej kwoty zebrać, ale za to, co zebraliśmy udało się jakoś ten wóz załatać i jest w miarę gotowy do akcji – mówi Piotr Bazan, komendant głogowskich strażaków. – Jeszcze trochę nam będzie służył, ale trzeba już myśleć o wymianie na lepszy model.

Komendant dodaje, że rozmawiał w sprawie nowego wozu z burmistrzem, ale nie udało się sprawy załatwić. – Nie dało rady, podobno nie ma na ten cel pieniędzy, tak przynajmniej twierdzi burmistrz – dodaje komendant.

Przypomnijmy, że kilka tygodni temu Gmina Głogów Małopolski kupiła nowy, lekki samochód ratowniczo – gaśniczy dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Rudnej Małej. Dofinansowanie na ten cel gmina dostała z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020 w ramach działania: „Zapobieganie i zwalczanie zagrożeń”.

Strażacy ochotnicy z Rudnej dostali nowoczesny pojazd marki Renault VB Master, z bogatym wyposażeniem, znajduje się w nim m.in.: wysokociśnieniowy agregat wodno – pianowy, agregat prądotwórczy, zbiornik o pojemności 1000 l, maszt oświetleniowy, pilarki, węże, wodna pompa pływająca, radiostacja i przenośne radiotelefony. Samochód ma sześcioosobową kabinę.

Pojazd kosztował ponad 303 tysiące złotych. Ponad 75 tysięcy to środki własne gminy.

Może władze powinny teraz pomyśleć o nowym wozie dla głogowskich strażaków?

mw

Poprzedni artykułChcesz zostać terytorialsem? 3. Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej zaprasza w swoje szeregi.
Następny artykułPraca w Głogowie Małopolskim: Auto Złom Mazur.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj