Strona główna Wiadomości Teatr Siemaszkowej zaprasza

Teatr Siemaszkowej zaprasza

376
0

W ostatnią sobotę w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie miała miejsce premiera spektaklu „Iwona, księżniczka Burgunda” w reżyserii Waldemara Śmigasiewicza. Na kolejne spektakle tej sztuki teatr zaprasza w najbliższą sobotę i niedzielę o godz. 19.

Premiera miała się odbyć 30 marca, ale z powodu epidemii została  przesunięta. Po sobotniej premierze miała miejsce gala związana z obchodami 59. Międzynarodowego Dnia Teatru. Twórcom wręczono nagrody od marszałka województwa podkarpackiego, prezydenta Rzeszowa i dyrektora Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie.

Nagroda Artystyczny Znak Podkarpacia za szczególne osiągnięcia przyznana została aktorowi Piotrowi Napierajowi. Marszałek nagrodził  aktorkę Barbarę Napieraj, a nagrody od prezydenta dostała aktorka Dagny Mikoś i aktor Michał Chołka. Nagrodę dyrektora Teatru otrzymała m.in. aktorka Małgorzata Pruchnik-Chołka

Ogłoszono też wyniki internetowego plebiscytu Wandy’20, w którym ulubioną aktorkę, ulubionego aktora i ulubiony spektakl po raz pierwszy wybrali widzowie. Wandy’20 widzowie przyznali Marioli Łabno-Flaumenhaft, Michałowi Chołce i spektaklowi „Szalone nożyczki” w reżyserii Marcina Sławińskiego.

W najbliższą sobotę i niedzielę (18 i 19 lipca) teatr zaprasza widzów na spektakl „Iwona, księżniczka Burgunda”, a w kolejny piątek, sobotę i niedzielę (24, 25 i 26 lipca) na spektakl „Tańcz mnie Cohen”. Spektakle rozpoczynają się o godz. 19.

mw

Poprzedni artykułNowe numery linii autobusowych w gminie Głogów Małopolski.
Następny artykułCzy w Przewrotnem powstanie spalarnia?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj