Strona główna Wiadomości Rewitalizacja terenów zielonych Stawy Głogów Małopolski

Rewitalizacja terenów zielonych Stawy Głogów Małopolski

980
1
wiadomości

Stawy w Głogowie mają wrócić do dawnej świetności Przez lata zaniedbywane teraz mają szansę znowu błyszczeć. Głogowskie stawy maja być rewitalizowane. Inwestycja ma kosztować ok. 4 mln złotych, ma ją wykonać firma Solkan. Prace już ruszyły i mają się zakończyć końcem kwietnia 2021 roku.

Skąd pieniądze na tę inwestycję? Dwie trzecie pochodzi z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego, reszta to wkład miasta.

– Jest szansa, że ten zaniedbany teren w końcu nabierze uroku – mówi pani Czesława, mieszkanka miasta. – Ja już mam ponad sześćdziesiąt lat, ale dobrze pamietam jak w latach osiemdziesiatych pół Rzeszowa tu przyjeżdżało. Całe rodziny z dziećmi. Woda była tu czysta i jeszcze z borowinami. A stawy otoczone lasem. Trzeba było wszystko brać ze sobą, jedzenie picie, bo tu nic nie było. A nie, czasami pojawiał się facet z lodami – śmieje się pani Czesława. I dodaje, że na obiady chodziło się do restauracji w Rynku. – Ale jej też już nie ma – dodaje.

Jak informuje urząd miasta w okolicy stawów ma powstać budynek, w którym będzie wypożyczalnia kajaków i rowerków wodnych, ma też być kawiarenka i sanitariaty. Planowany jest też pomost., sala taneczna, miejsce do grillowania, plac zabaw, boisko do piłki plażowej i wiele innych atrakcji. 

Mieszkańcy mają nadzieję, że już niedługo miasto się ożywi, bo chętnych do kąpieli w zdrowej wodzie zapewne nie zabraknie.

[contact-form-7 id=”435″ title=”Formularz 1″]

Poprzedni artykułTransmisja Mszy Świętej z Sanktuarium Matki Bożej Głogowskiej w Głogowie Małopolskim w niedzielę o godz. 11.00.
Następny artykułInformacja UW w Rzeszowie.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj