Strona główna Wiadomości Remont dróg w przysiółku Zapole. Odpowiedź z Urzędu Miasta

Remont dróg w przysiółku Zapole. Odpowiedź z Urzędu Miasta

488
0

Kilka tygodni temu zapytaliśmy burmistrza Głogowa Małopolskiego Pawła Baja o sytuację w przysiółku Zapole w Wysokiej Głogowskiej. Oto odpowiedź Urzędu Miasta: W związku z zapytaniem odnośnie drogi w Zapolu przesyłam
link do artykułu na oficjalnym profilu miejscowości Wysoka Głogowska
prowadzonym przez UM w Głogowie Młp.:
https://www.facebook.com/Wysoka-G%C5%82ogowska-108279150596076/
Aneta Ginter
Referat Komunikacji Społecznej i Promocji
Gmina Głogów Małopolski A to treść zamieszczona w linku:

Gmina przeznaczyła kolejne środki finansowe na remonty dróg gminnych w Wysokiej Głogowskiej. Tym razem trzy duże składy samochodów z kamieniem oraz koparka do rozwiezienia kamienia skierowane zostały do naprawy dróg w przysiółku Zapole. Dwa składy z kamieniem zostały skierowane na remont drogi gminnej w kierunku Stobiernej i jeden w kierunku centrum wsi do ulicy Polnej.

– Jest wiele dróg w Wysokiej Głogowskiej, które wymagają naprawy i sukcesywnie staramy się to robić. W tym roku wydaliśmy bardzo dużo środków na budowę dróg i chodników, wspomnę tylko o niektórych: asfaltowanie kolejnych odcinków ulicy Polnej i Słonecznej, asfaltowanie ul. Tęczowej, budowa chodnika w kierunku leśniczówki, dowóz kamienia na drogi gminne. Tylko na ten cel gmina przeznaczył ponad 500 tys. zł – powiedział Paweł Baj, burmistrz Głogowa Młp.

  – Obecnie, najważniejszą inwestycją, której się podjęliśmy jest budowa nowej sali gimnastycznej przy Zespole Szkół w Wysokiej Głogowskiej. Gmina ogłosiła już przetarg i czekamy na wybór wykonawcy. Mieszkańcy chcieli, aby została wybudowana nowa sala gimnastyczna, która będzie służyła najmłodszym mieszkańcom całej wsi. Koszt budowy to ok. 7 mln. zł – powiedziała Maria Drzał, radna RM z Wysokiej Głogowskiej.

W Wysokiej Głogowskiej jest jeszcze wiele odcinków dróg gminnych, które nie mają asfaltu i wymagają corocznej naprawy. Gmina stara się pomagać i naprawia drogi w miarę posiadanych środków. Mieszkańcy najczęściej podchodzą do tematu spokojnie i ze zrozumieniem. Wiedzą, że nigdy nie wygląda to tak, że od razu znajdą się pieniądze na wszystko. To nierealne. Ważne są priorytety (obecnie jest to budowa sali gimnastycznej przy szkole) .

maf

Poprzedni artykułNiedzielny koncert na rzeszowskim w parku.
Następny artykułMistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym niepełnosprawnych .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj