Strona główna Wiadomości Potrzebny kamień do utwardzenia drogi w Zapolu .

Potrzebny kamień do utwardzenia drogi w Zapolu .

376
0
wiadomości

Kilka tygodni temu pisaliśmy o tym, że zdesperowani mieszkańcy Zapola zorganizowali zbiórkę pieniędzy na budowę drogi i ruszyli z ta budową. Teraz potrzebują pomocy.

Przypomnijmy. Mieszkańcy Zapola w Wysokiej Głogowskiej od lat walczą o drogę dojazdową do swoich domów. Nic nie wskórali u władz gminy, postanowili działać sami. Zorganizowali zbiórkę pieniędzy na portalu zrzutka.pl właściciel naszego portalu lokalny Pan Władysław Mikołajczyk również nie pozostał obojętny  wysyłając transport z kamieniem dla mieszkańców Zapola

– Mimo wielu zapewnień ze strony władz gminy droga ta nie ma zrobionych fos, nie jest utwardzona. Jak trudno w takiej sytuacji dojechać do swojego domu, nie musimy chyba tłumaczyć – mówią mieszkańcy Zapola. –  Walczymy z tym od lat, ale jak na razie bez skutku. Nie możemy już dłużej czekać. Chcemy żyć normalnie. Już teraz dziękujemy wszystkim, którzy pomagają nam w budowie tej drogi. Wiemy, że jesteśmy blisko tego celu. 

Teraz potrzebują pomocy, chodzi o kamień. – Potrzebujemy cztery duże transporty kamienia, aby przed zbliżającą się porą deszczowa ustabilizować drogę – sygnalizują mieszkańcy. – Bardzo prosimy o pomoc i z góry dziękujemy.

Małgorzata Froń

Poprzedni artykułCo z halą w Wysokiej Głogowskiej?
Następny artykułMasz pomysł, co można zrobić w Twojej wsi, ale nie masz pieniędzy? Zgłoś pomysł do Budżetu Obywatelskiego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj