Strona główna Wiadomości Koronawirus. Sytuacja na Podkarpaciu stale się pogarsza

Koronawirus. Sytuacja na Podkarpaciu stale się pogarsza

413
0

Są nowe ogniska koronawirusa na Podkarpaciu. Wczoraj przed południem sanepid poinformował, że w ciągu doby przybyło 141 nowych zakażeń. Najwięcej chorych jest z powiatu brzozowskiego.

W Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci Zgromadzenia Sióstr Służebniczek NMP w Starej Wsi potwierdzono 23 pozytywne przypadki zakażenia SARS CoV-2, w tym u 16 podopiecznych oraz siedmiu osób z personelu.

Nowym ogniskiem COVID-19 jest też oddział psychiatryczny Powiatowego Szpitala Specjalistycznego w Stalowej Woli. W sobotę potwierdzono, że zachorowała jedna osoba z personelu. Wczoraj zakażonych było 7 pacjentów i dwóch pracowników.

Rośnie ilość chorych na COVID-19 w rzeszowskich szpitalach. W Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 chorych jest 24 osoby z personelu medycznego. W szpitalu PRO-FAMILIA potwierdzono 23 pozytywnych przypadków u osób z personelu. Wstrzymane zostały wszystkie świadczenia i wizyty planowe.

Sanepid poinformował także, że aktualnie w 27 placówkach edukacyjnych na Podkarpaciu obowiązuje zawieszenie zajęć lub nauczanie zdalne.

maf

Masz pytania dotyczące koronawirusa? Skorzystaj z Telefonicznej Informacji Pacjenta.

Telefoniczna Informacja Pacjenta – 800-190-590 – tu przez całą dobę uzyskasz informacje o postępowaniu w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem.

Pod numerem bezpłatnej i całodobowej Telefonicznej Informacji Pacjenta uzyskasz informacje o postępowaniu w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem.

Konsultanci poinformują Cię:

  • czym jest koronawirus
  • jak się zabezpieczyć przed koronawirusem
  • co zrobić, gdy wracasz z kraju, w którym zdarzyły się przypadki zakażenia koronawirusem i masz wątpliwości co do swojego stanu zdrowia
  • gdzie znajdziesz najbliższą placówkę inspekcji sanitarnej lub oddział zakaźny szpitala oraz dowiesz się jak się z nimi skontaktować
  • gdy będziesz mieć jakiekolwiek wątpliwości związane z postępowaniem w sytuacji podejrzenia zakażania koronawirusem.

Połączenie z Telefoniczną Informacją Pacjenta jest bezpłatne, a z konsultantami  porozmawiasz przez całą dobę, siedem dni w tygodniu.

Poprzedni artykułTeatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie odwołuje spektakle. Powód? Koronawirus
Następny artykułXXVII Sesja Rady Miejskiej w Głogowie Małopolskim cz 1,2,3

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj