Strona główna Wiadomości Chcesz zostać terytorialsem? 3. Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej zaprasza w swoje szeregi.

Chcesz zostać terytorialsem? 3. Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej zaprasza w swoje szeregi.

418
0

Osoby chętne do wstąpienia w szeregi mogą zgłaszać się do właściwych terytorialnie Wojskowych Komend Uzupełnień. Szkolenie podstawowe rozpocznie się 16 sierpnia, a zakończy je uroczysta przysięga 30 sierpnia.

Jak się zapisać?

To proste. Kandydaci przed rozpoczęciem szkolenia w pododdziałach brygady muszą się zgłosić do najbliższej Wojskowej Komendy Uzupełnień i złożyć wniosek o powołanie do służby. Taki wniosek można też złożyć elektronicznie  za pośrednictwem platformy ePUAP.

Po złożeniu wniosku kandydaci są kierowani na badania psychologiczne oraz do wojskowej komisji lekarskiej.

Kto może ubiegać się o powołanie do brygady

Aby można było zostać terytorialsem trzeba spełnić następujące warunki:

  • Mieć ukończone 18 lat
  • Posiadać polskie obywatelstwo
  • nie być karanym za przestępstwa umyślne
  • posiadać dobrą sprawność psychofizyczną
  • nie pełnić innego rodzaju służby wojskowej oraz nie posiadać przydziału kryzysowego.

3. Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej powstała w pierwszym etapie formowania Wojsk Obrony Terytorialnej. W skład brygady wchodzi pięć batalionów lekkiej piechoty rozmieszczonych w Rzeszowie, Nisku, Dębicy, Jarosławiu oraz Sanoku. Żołnierz otrzymuje co miesiąc 320 złotych plus 91 złotych za każdy dzień szkolenia.

mw

Obecnie w WOT służbę pełni ponad 24 000 żołnierzy, w tym ponad 20 600 ochotników oraz ponad 3 600 żołnierzy zawodowych. Formacja cieszy się dużym zainteresowaniem wśród kobiet, które stanowią już 15 proc.

32 proc. żołnierzy OT ma wykształcenie wyższe, blisko połowa (44 proc.) średnie.

Średnia wieku żołnierza OT to 32 lata.

Poprzedni artykułCzy w Przewrotnem powstanie spalarnia?
Następny artykułTrochę ten wóz połataliśmy Ochotnicza Straż Pożarna w Głogowie Małopolskim prowadziła w serwisie zrzutka.pl zbiórkę pieniędzy na renowację wysłużonego samochodu gaśniczego. Zebrano 1550 zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj