Gmina Głogów Młp.
 

Mieszkańcy Wysokiej Głogowskiej na Sesji Rady

Głogów Małopolski informacja

Na sesji Rady Miejskiej w Głogowie Młp. która odbyła się 26.04 wypowiedzieli się mieszkańcy z Zapola w Wysokiej Głogowskiej. Problem był już poruszany, chociaż by w TVP Rzeszów. Pierwsza Pani poinformowała, że droga doprowadzona jest do ruiny, nie jest sypany kamień w wystarczającej ilości, dopiero po Interwencji TVP Pani po raz pierwszy zobaczyła, że są udrażniane rowy. Zaznaczyła, iż można pozyskać środki zewnętrzne na tą drogę, chociażby z Funduszu Obszarów Wiejskich i dała przykład Gminy Sokołów. Oprócz drogi poruszony został problem braku wody, osoba wytknęła błędy w kalkulacji doprowadzenia wodociągu na te tereny. Zaznaczyła, że ktoś wprowadza w błąd i pyta się kto to robi, iż szacuje tę inwestycję na 300 tysięcy. Na podparcie swojego zdania podała przykład, że z Gminy Sokołów Młp. można to zrobić za 92.782,00 zł z wyliczeniem rur i z robocizną. Na zakończenie opisała, że każdy wyjazd z domu jest dla nich wyzwaniem, mieszkańcy boją się, że nie dojedzie do nich karetka. Oświadczyła, że jak trzeba, to klęknie i będzie prosić na kolanach, tylko nie mówcie, że nas rozumiecie.

Następnie wypowiedział się Radny z Wysokiej Głogowskiej i zaznaczył, że na każdej sesji zaznacza istotność budowy dróg. Zapytał się przy tej okazji jak Burmistrz wykorzysta środki rządowe z Projektu Budowy Dróg Lokalnych. Potem wystąpił Radny z Zabajki w obronie Gminy i podkreślił, że to Wysoka Głogowska dostaje najwięcej kamienia (w ilości 505 ton) a drugą miejscowością są Budy Głogowskie (w ilości 335 ton) obronił również swoją obecną miejscowość Zabajke a konkretnie wytłumaczył, iż droga na nowe osiedle została sfinansowana ze środków Unijnych 10 lat temu i od tego czasu nie został tam położony choćby metr asfaltu.

Po tych słowach zaczęły ludziom puszczać nerwy. Mieszkanka Zapola przez łzy powiedziała, że od urodzenia czeka na tą drogę. Kolejna Pani również załamanym głosem opowiada jak mąż dostał zawału i karetka nie dojechała pod dom, wówczas zięć wziął teścia na motor i dowiózł siwego do karetki. Następny Pan przedstawił burmistrzowi koszty naprawy samochodu podkreśla, że jako mieszkańcy zawsze są na samym końcu.
Doszło do tego, że jeden z obecnych gości podsumował, że z Burmistrzem nie da się normalnie rozmawiać, zarzucił mu brak empatii. Podkreślił, że zgodnie z prawem mieszkańcy muszą mieć zapewnioną wodę i jest mu wstyd za Burmistrza, który nie odpowiada na pisma. Przypomniał Burmistrzowi, że to człowiek powinien być najważniejszy dla władzy. Wyraził również swój niesmak o przerzucaniu się hasłami, że Wysoka dostała 505 ton kamienia.

Następnie wypowiedziała się Pani Radna z Wysokiej Głogowskiej zaznaczyła, że muszą patrzeć na wszystkich mieszkańców i poprosiła o zdeklarowanie się przez te osoby czy dla nich priorytetem jest droga, czy woda. Odpowiedziała jej mieszkanka Zapola, że syty głodnego nie zrozumie i zaznaczyła, że pani Radna ma asfalt pod samą bramkę. Dość mocno oburzyło to Panią Radną i zaczęła się mocna dyskusja.

Na dalszy ciąg zapraszam do materiału audio. Zarejestrowano na nim również odpowiedź Burmistrza Głogowa Małopolskiego.tworzenie i pozycjonowanie stron www