Gmina Głogów Młp.

 

Odcinek drogi od szkoły do figury św. Floriana w Przewrotnem

Do napisania tego tekstu skłoniło mnie to co widziałem w sobotę na drodze przy figurze św. Floriana- słynna droga prowadząca z Przewrotnego na Pogwizdów Stary. Jej niebezpieczny odcinek zaczyna się praktycznie od szkoły a kończy się właśnie przy figurze św. Floriana.

Przy szkole namalowano pas do przejścia dla pieszych o który od dawna prosili mieszkańcy- pojawia się tylko jeden mały problem, który zauważyłem przy tym przejściu. Zwykle wysiadając z autobusu wolę poczekać parę sekund dłużej lub po prostu przejść w innym miejscu- powód? Bezmyślność kierowców, którzy jadą za autobusem. Kierowcy widząc zatrzymujący się autobus bezmyślnie go wymijają kompletnie nie myśląc, że ktoś może w tej chwili wejść na przejście dla pieszych- tu gmina musi coś wymyślić bo niedługo dojdzie do nieszczęścia.

Kolejny fragment tej drogi? To miejsce tuż przy wejściu do parku. Ostry zakręt i nadmierna prędkość i utrudniona widoczność. Dalej jest już tylko lepiej, kierowcy mimo ograniczenia prędkości od wjazdu czy to na Przewrotne czy to od strony szkoły czy to od strony Pogwizdowa Starego mają gdzieś ograniczenie prędkości do 40 km/h. Zgroza mnie ogarnęła po tym co widziałem ostatnio: samochód jadący od Pogwizdowa Starego z prędkością blisko 100 km/h i osoba idąca poboczem. Autem zaczęło rzucać. Cudem tylko nie wjechało w tą osobę.

Wiem, że ten chodnik niedługo ma powstać. Może ktoś z pracowników urzędu gminy napisze kiedy. Ta droga to zgroza. Dziwne tylko, że musimy czekać aż 7 lat aby chodnik ten powstał. Tak dokładnie już w 2010 roku różni kandydaci obiecywali ten chodnik, podobnie było w 2014 roku. Panie burmistrzu apeluje w tym momencie by skończyć ten totolotek i igranie z życiem ludzkim. Skoro z moich wiadomości- nie wiem czy dobrych powiat ma na ten chodnik dołożyć to może szybko trzeba ten chodnik położyć?

 

Kieruje apel do burmistrza i kierowców. Panie burmistrzu czas zbudować ten chodnik i to jak najszybciej by poprawić bezpieczeństwo mieszkańców. Kierowcy miejcie na uwadze bezpieczeństwo nas wszystkich. Wszak chodzi tu o ludzkie życie a ono jest w tym momencie najważniejszetworzenie i pozycjonowanie stron www