Gmina Głogów Młp.

 

Gdzie jest Młodzieżowa Rada Gminy?

To pytanie chciałbym postawić nie burmistrzowi Głogowa Małopolskiego a raczej radnym gminy. W innych gminach takie inicjatywy są i pojawiają się. Za przykład zaangażowania mogę podać przykład mojego kolegi Piotra Kozaka, który w Jarosławiu utworzył taką inicjatywę.

Pamiętam, że taka inicjatywa w naszej gminie już była a tworzył ją pan Dworak radny z Bud Głogowskich. Szkoda, że pana Arka zabrakło w tej kadencji w Radzie Gminy bo być może dałoby się tą inicjatywę rozwinąć.

W tym momencie pretensje kieruje do członków Rady Gminy. Z rozmów, które przeprowadziłem wiem, że pan burmistrz bardzo chciał by Młodzieżowa Rada Gminy powstała ale żaden z radnych nie wyraził chęci by tą inicjatywą się zająć. A szkoda, bo chyba od najmłodszych lat trzeba ludziom wpajać zasady demokratycznych wyborów i zachęcać ich do udziału w życiu gminy. Pytanie szczególnie ważne do postawienia dla tych pań i panów radnych, którzy swoje mandaty sprawują kolejny raz. Ostatnie wybory szczególnie w Głogowie Małopolskim w okręgu pana radnego Sasieli pokazały, że ludzie młodzi głosują na kandydata zbliżonego do ich wieku ale to tylko statystyka. Pytanie brzmi dlaczego żaden z radnych nie chce podjąć się tego tematu? Może to obawa państwa radnych, że któraś z tych młodych osób, która się zaangażuje w życie społeczne później zwyczajnie w świecie ich „wygryzie”?

Młodzieżowa Rada Gminy miałaby być przeznaczona np. dla osób w wieku 15-16 lat czyli osób, które nie posiadają jeszcze praw wyborczych. Ale dobre pytanie: jak chcemy zadbać o przyszłość naszych sołectw czy miasta nie włączając w to życie młodych osób? Czy zdaniem państwa radnych lepiej jest by osoby te włączyły się w życie społeczne już teraz niż spędzały czas na piciu alkoholu lub tracenia czasu przed komputerem? Mam nadzieję, że ktoś z państwa radnych przeczyta ten artykuł i zechce się zainteresować sprawą, bo z własnego doświadczenia wiem, że w tak młodym wieku jakim jest 14-16 lat nic tak nie dobija młodego człowieka jak ignorancja ze strony osób starszych…..tworzenie i pozycjonowanie stron www